Reklama
  • Wtorek, 11 października 2016 (15:05)

    Jak odróżnić nerwicę od wrzodów żołądka?

Od kilku dni stale jest mi niedobrze. Nie pomaga mięta ani lekkostrawna dieta. Czy to mogą być wrzody, czy raczej nerwica żołądka? Monika z Gdyni

Reklama

Takie objawy może powodować zarówno nerwica, jak i choroba wrzodowa żołądka. Stresy bardzo często wywołują lub nasilają dolegliwości górnego odcinka przewodu pokarmowego. Sama nie zdoła Pani ustalić, co jest ich przyczyną.

Dlatego proszę zgłosić się do lekarza, który zadecyduje, czy istnieje konieczność wykonania dodatkowych badań jamy brzusznej, takich jak USG, a nawet gastroskopia.

Na razie należy jednak powstrzymać się od picia alkoholu, mocnej kawy i herbaty. Dieta powinna być lekkostrawna, potrawy gotowane, a nie smażone, i łagodnie przyprawiane. Poza miętą i siemieniem lnianym może Pani pić melisę. Czasem ulgę w takich dolegliwościach przynosi chłodna woda z imbirem.

Zobacz również

  • Na nerwice, czyli zaburzenia lękowe, cierpi w Polsce już co czwarta osoba. Ze statystyk wynika, że kobiety chorują nawet trzy razy częściej niż mężczyźni. Nerwica jest efektem zaburzeń pracy... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.